Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Nivå:
-
Ashkan M.
Fra Nivå
Jeg hedder Ashkan og er 28 år gammel. Jeg kan lave alt fra montering af dine skabe og diverse, tung... -
Ali H.
Fra Nivå
Flytte opgaver, Montering og afmontering. Maler opgaver. Transport osv . Alt i alt en dygtig handym... -
Thomas N.
Fra Nivå
Jeg laver alt anlæg og vedligehold ude. Nybeplantninger, etablere plæne enten så eller rullegræs. E...
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Anne B., Pete R. og Christina S. søger hjælp til husopgaver i Nivå
-
Varmtvandsslange til blandingsbatteri under køkkenvask drypper.
Fra Anne B. (Nivå)
Det er tilsyneladende varmtvandsslangen der går fra blandingsbatteriet, der er er utæt eller måske... -
Vandrør og afløb
Fra Pete R. (Nivå)
Et delvis tilstoppet toilet. Skyller ud, men vandet stiger op i kummen før udløb. Har forgæves brug... -
Opsætte lamper, vægspejl mv. og samle Ikea-møbler.
Fra Christina S. (Nivå)
4 lamper udskiftes, loftslampe (ca. 30cm), lille spot og 2 små væglamper (den ene er placeret 2,5 m...
Julie S., Anne Møller Ø. og Anil V. søger hjælp til haveopgaver i Nivå
-
Beskær æble træer og ryd haveaffald
Fra Julie S. (Nivå)
Nivå.Sørger en have kyndig der kan beskæres mine 2 æble træer og fjerne kompost bunke ( ses ved sid... -
havearbejde
Fra Anne Møller Ø. (Nivå)
Lugning af flere slags ukrudt f.eks skvalderkål og snerler i bede samt fjernelse af efeu. -
Kim Holst H., Nanna V. og Claus N. søger hjælp til diverse opgaver i Nivå
-
Caso vinkøleskab der "kører" konstant
Fra Kim Holst H. (Nivå)
Caso Vinkøleskab der kører uafbrudt og har faktisk gjort det siden vi købte det. (Brugt). Larmer me... -
punkteret dæk
Fra Nanna V. (Nivå)
Jeg leder efter en udkørende cykelsmed som kan komme og lappe min cykel for en rimelig pris, mens j... -
Opsætning af gnaverbeskyttelse på loft i parcelhus
Fra Claus N. (Nivå)
Vi skal have sikret vores ubeboede loftsrum mod gnavere. Der skal opsættes gnaverbeskyttelse hvor d...