Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Nivå:
-
Ali H.
Fra Nivå
Flytte opgaver, Montering og afmontering. Maler opgaver. Transport osv . Alt i alt en dygtig handym... -
-
Thomas N.
Fra Nivå
Jeg laver alt anlæg og vedligehold ude. Nybeplantninger, etablere plæne enten så eller rullegræs. E...
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Senol S., Nathalie G. og Birgitte W. søger hjælp til husopgaver i Nivå
-
15 m2 Terrasse tilbud
Fra Senol S. (Nivå)
Ønsker tilbud på 15 m2 terrasse ovenpå gammel flise terrasse. Træ terrasse eller komposit terrasse.... -
Udskift af integreret køleskab til fritstående amerikanerkøleskab
Fra Nathalie G. (Nivå)
Vi vil gerne have fjernet vores integrerede / indbyggede kølefryseskab og selve skabet og så monter... -
Forkortelse af ben på spisebord
Fra Birgitte W. (Nivå)
Rundt spisebord 150 cm diameter - fire ben som skal forkortes med 4-5 cm
Annette N., Anne Sofie A. og Jonas A. søger hjælp til haveopgaver i Nivå
-
Hækkestubbe og rødder graves op
Fra Annette N. (Nivå)
11 meter hæk er skåret/savet ned og nu skal stubbene og rødderne fjernes. Den ligger ud til en vej ... -
Træfældning + bortskaffelse
Fra Anne Sofie A. (Nivå)
Vi har et grantræ på hjørnet af grunden, som vi ønsker fældet. Det står op mod en bøgehæk (ca 1-2 m... -
Træfældning
Fra Jonas A. (Nivå)
Kastanjetræ, omkreds ca 210cm. Højde ukendt, skønnet 15m Står i hjørne af have i god afstand fra hu...
Henrik N., Rene B. og Emil W. søger hjælp til diverse opgaver i Nivå
-
reparation af elcykel
Fra Henrik N. (Nivå)
Lapning af forhjul samt reparation af slange / dæk på baghjul. Baghjulet slår sig når man kører for... -
Automekaniker, diagnose og evt rep. baghjul føles som om de er ved at falde af, måske lejer eller lign.
Fra Rene B. (Nivå)
Kræver mand med lift og fysisk kontrol. (Ingen gode råd og ide”er om hvad de er galt tak). Diagnos... -
Fugle på loftet i soveværelset
Fra Emil W. (Nivå)
Vi er ret sikre på, at vi har fugle på loftet i vores soveværelse. Vi kan se at de har haft gang i ...