Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Nivå:
-
-
Thomas N.
Fra Nivå
Jeg laver alt anlæg og vedligehold ude. Nybeplantninger, etablere plæne enten så eller rullegræs. E... -
Ali H.
Fra Nivå
Flytte opgaver, Montering og afmontering. Maler opgaver. Transport osv . Alt i alt en dygtig handym...
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Finn P., Abdullah E. og Katja K. søger hjælp til husopgaver i Nivå
-
Maling af vinduer og træværk
Fra Finn P. (Nivå)
Maling af vinduer (3 stk. + 1 dør) i 1. sals højde. Hertil omkring 3 m2 træværk. Taget skal ikke ma... -
Miele WEI865WPS melder Waterproof fejl
Fra Abdullah E. (Nivå)
Melder Waterproof fejl og virker som om der måske er en lækage. Maskinen er taget ud fra dens plads... -
Trætaresse
Fra Katja K. (Nivå)
Opbygning af træterrasse i forlængelse af huset ca. 40 kvm. Træsort skal være slidstærk. Skal vær...
Anette P., Anne J. og Anne J. søger hjælp til haveopgaver i Nivå
-
Græs og hæk
Fra Anette P. (Nivå)
Lille have, slå græs og lidt hækkeklipning, 40 kvm, jeg kan selv bortskaffe affaldet, hæk klippes n... -
En times havearbejde
Fra Anne J. (Nivå)
En times havearbejde (finpudsning) i lille for- og baghave. Ukrudt og blade fjernes (ikke særlig me... -
En times havearbejde
Fra Anne J. (Nivå)
En times havearbejde (finpudsning) i lille for- og baghave. Ukrudt og blade fjernes (ikke særlig me...
Henrik N., Rene B. og Petros M. søger hjælp til diverse opgaver i Nivå
-
reparation af elcykel
Fra Henrik N. (Nivå)
Lapning af forhjul samt reparation af slange / dæk på baghjul. Baghjulet slår sig når man kører for... -
Automekaniker, diagnose og evt rep. baghjul føles som om de er ved at falde af, måske lejer eller lign.
Fra Rene B. (Nivå)
Kræver mand med lift og fysisk kontrol. (Ingen gode råd og ide”er om hvad de er galt tak). Diagnos... -
Reparation af bådmotor
Fra Petros M. (Nivå)
Ønskes tilbud (gerne inkl reservedele) på reparation af bådmotor i 22fod motorbåd. Båden er i vand...